Kurs szybkiego pisania na klawiaturze online

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje o kursie

Dajemy certyfikaty

Potwierdź swoje umiejętności jako mistrz klawiatury online–przystąp do egzaminu i zdobądź certyfikat. Dowiedz się więcej...

Oferta dla Firm

Dowiedz się, jak bezwzrokowe pisanie poprawi efektywność pracy w Twojej firmie oraz ile możesz zyskać...

Ucz się grajac

Kurs szybkiego pisania uczy poprzez zabawę. Dowiedz się jak połączyć przyjemne z pożytecznym i poszerzyć umiejętności...

Zacznij kurs i pisz na klawiaturze 3 razy szybciej!

Rozpocznij BEZPŁATNY kurs

Program kursu umożliwia opanowanie pisania podstawowych znaków w ciągu 2 pierwszych tygodni.
Dzięki temu pisanie bezwzrokowe jest możliwe do osiągnięcia już w ciągu 14 dni od rozpoczęcia kursu.
Trenując dalej zostaniesz Mistrzem Klawiatury pisząc nawet do 3 razy szybciej!


Po każdej lekcji możesz skorzystać z instrukcji oraz wskazówek co do
dalszych etapów nauki, a dzięki zaawansowanym statystykom możesz
śledzić swoje postępy. Rozpocznij kurs szybkiego pisania i dowiedz się więcej.

Korzyści jakie daje pisanie bezwzrokowe

Dzięki umiejętności pisania metodą bezwzrokową zyskujesz czas. Pamiętaj jednak, że pisanie bezwzrokowe zwiększy również twoje szanse dostania lepszej pracy, a także wpłynie pozytywnie na jej efektywność i jakość.

By opanować podstawy bezwzrokowego pisania na klawiaturze potrzebujesz zaledwie 2 tygodni i 15-30 minut dziennie. Po tym czasie możesz korzystać z nowo nabytych umiejętności w codziennej pracy i dostrzec znaczącą różnicę w sposobie pisania. Później pozostanie Ci tylko szlifowanie swoich umiejętności, które będziesz doskonalił, wykonując codzienne zadania na komputerze.

Zauważ, że czas, jaki zajmie nauka pisania na klawiaturze, bardzo szybko Ci się zwróci. Jeżeli będziesz ćwiczył 20 minut dziennie w ciągu dwóch tygodni poznasz podstawowe znaki, a przez to będziesz mógł zacząć oszczędzać czas. W ten sposób zaczniesz odzyskiwać zainwestowany czas w ćwiczenia. To zależy od Ciebie ile przyśpieszysz i ile zyskasz. Sprawdź ile możesz zyskać. [do kalkulatora]
Warto więc poświęcić trochę czasu i nauczyć się z nami metody bezwzrokowego pisania.

Czy wiesz, że:

 • Pisanie przy użyciu metody pisania z patrzeniem na klawiaturę pozwala osiągać prędkości zbliżone do prędkości pisania długopisem, czyli około 150 znaków na minutę. Korzystając z metody bezwzrokowej jesteś w stanie pisać do 3 razy szybciej (500 znaków na minutę).
 • Pisanie bezwzrokowe zwiększa efektywność Twojej pracy: przy pisaniu tekstów na komputerze możliwe jest śledzenie wyników na monitorze, a przy przepisywaniu nie trzeba odrywać wzroku od brudnopisu.
 • Równomierne używanie palców oraz brak konieczności poruszania ramionami uchroni Cię przed zmęczeniem i nadwerężeniem.

Po co nam bezwzrokowe pisanie?

Zastanów się, ile czasu dziennie spędzasz przed komputerem? Czy korzystasz z niego w swojej pracy, czy tylko do celów prywatnych? Być może znajdzie się ktoś, kto powie, że w pracy komputer nie jest mu potrzebny, jednak większość z nas uczciwie przyzna, że zarówno podczas wykonywania obowiązków zawodowych, jak i w domu, nie potrafi obejść się bez tego urządzenia.

Teraz zastanów się, jaki rodzaj czynności wykonujesz z użyciem komputera najczęściej. Okazuje się, że niezależnie od intencji, z jaką codziennie włączamy komputer to, najczęściej wykonywaną czynnością jest pisanie na klawiaturze. Wprowadzanie danych, wpisywanie haseł podczas logowania się, pisanie sprawozdań, prowadzenie korespondencji, tworzenie osobistych plików i dokumentów, pisanie maili czy rozmawianie ze znajomymi on - line – wszystkie te działania opierają się na tej jednej czynności.

Obserwacje potwierdzają, że większość osób do pisania na klawiaturze wykorzystuje zaledwie dwa palce. Czy wiesz, że pisanie na klawiaturze z wykorzystaniem tylko dwóch palców, jest praktycznie tak samo szybkie, jak pisanie długopisem w brudnopisie? Choć brzmi to nieprawdopodobnie, bo przecież używamy klawiatury po to, by oszczędzić czas, jest to jednak prawda.

Najczęściej tracimy czas na szukanie potrzebnych nam znaków, na patrzenie na klawiaturę zamiast na ekran. Dodatkowo unosimy zbyt wysoko dłonie i palce, przy uderzaniu w kolejne klawisze, co prowadzi do nadmiernego obciążenia stawów rąk i palców. Czujemy wtedy ból, szybciej się męczymy, a jakość i wydajność naszej pracy gwałtownie spada. Co zatem zrobić, by uniknąć tych kłopotów? Jak zwiększyć komfort naszej pracy oraz naszą efektywność?

Kluczem do szybkiego i wydajnego pisania na komputerze, jest umiejętność bezwzrokowego pisania dziesięcioma palcami. Teraz ten klucz może i Tobie otworzyć drzwi do świata szybkiego, bardziej efektywnego pisania, które pozwoli zaoszczędzić Twój czas i pieniądze.

Ucząc się poprzez nasz kurs szybkiego pisania z wykorzystaniem dziesięciu palców zwiększysz szybkość pisania nawet 3-krotnie. Zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym zyskasz więcej czasu dla siebie. Dzięki tej umiejętności staniesz się wydajniejszym, pracownikiem, a to spotyka się coraz częściej z uznaniem przełożonych. Jeżeli zatem do tej pory traciłeś swój czas i pieniądze z powodu niedostatecznej znajomości klawiatury - czas to zmienić.

Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, pisząc tradycyjnie, z użyciem dwóch palców u rąk, narażamy się na niepotrzebne nadwerężanie stawów dłoni i barków. Stosując metodę, którą proponujemy eliminujesz te niedogodności.

Ćwicząc zaledwie 15 minut dziennie, pierwsze efekty zauważysz już po dwóch tygodniach, a używając komputera do celów prywatnych, wykorzystasz ten fakt, jako dodatkowy trening. Dzięki temu czas, w jakim zdobędziesz cenną umiejętność znacznie się skróci.

Jeśli potrzebujesz wsparcia lub dodatkowych informacji - służymy fachową radą, tak, abyś w jak najkrótszym czasie osiągnął zamierzone efekty. Wszystko, czego potrzebujesz, by opanować metodę bezwzrokowego pisania, znajdziesz na naszej stronie. Po przejściu całego kursu, możesz zdobyć certyfikat potwierdzający nabyte przez Ciebie umiejętności. Nie zwlekaj więc – zacznij oszczędzać swój czas i pieniądze już teraz.

KORZYŚCI PŁYNĄCE ZE STOSOWANIA METODY BEZWZROKOWEJ:

 • oszczędność czasu – stosując tą metodę piszesz nawet do trzech razy szybciej niż stosując tradycyjną metodę dwupalcową;
 • większa wydajność pracy;
 • odpowiednia higiena pracy - dbasz o swoje zdrowie nie nadwerężając stawów barków i dłoni oraz nie męcząc się tak szybko;
 • większa wygoda w użytkowaniu komputera na co dzień;
 • pisanie bezwzrokowe znajduje coraz większe uznanie na rynku pracy;
 • możliwość śledzenia aktualnie pisanego tekstu bez konieczności ciągłego spoglądania na klawiaturę;

* mistrzowie osiągają nawet 1000znaków na minutę, ale to już wymaga bardzo wielu ćwiczeń.

Przejdźmy do konkretów, czyli liczby i nie tylko:

 1. Używając tylko dwóch palców podczas pisania na klawiaturze osiągasz prędkość około 150 znaków na minutę. To tak, jakbyś pisał długopisem...
 2. Są osoby, które osiągają prędkość 500 znaków na minutę, a nawet więcej! Rekord świata wynosi ponad 1000 znaków na minutę.
 3. Przeciętna prędkość pisania ręcznego to około 140 znaków na minutę. Mówimy zaś ze średnią prędkością około 750 znaków na minutę, a czytamy z prędkością 1200 znaków w czasie jednej minuty.
 4. By stać się mistrzem bezwzrokowego pisania na klawiaturze, trzeba trenować pisanie łącznie przez kilkadziesiąt godzin, jednak już przy 20 – minutowym codziennym treningu w czasie dwóch tygodni, możemy opanować wszystkie litery. Dzięki temu podczas wykonywania codziennych prac na komputerze używasz dziesięciu palców, zamiast dwóch, co sprawia, że cały czas trenujesz nabyte umiejętności, nie zauważając tego. Kontynuując proponowane przez nas ćwiczenia, w krótkim czasie będziesz pisał jak mistrz klawiatury online!

By jeszcze lepiej zrozumieć, ile czasu możesz zaoszczędzić, spójrz na poniższą tabelę:

Załóżmy, że średnio na stronie jest 3300 znaków

prędkość pisania(w znakach na minutę) prędkość pisania(w znakach na sekundę) prędkość pisania(w słowach na minutę) czas potrzebny na przepisanie 1 strony
maszynopisu (minuty)
ocena
0-60 0-1 0-12 55 bardzo powoli
60-120 1-2 12-24 28 powoli
120-180 2-3 24-36 18 średnio
180-240 3-4 36-48 14 szybko
240-300 4-5 48-60 11 bardzo szybko
300-360 5-6 60-72 9 super szybko
> 360 > 6 > 72 mniej niż 8 mistrzostwo!

Kalkulator oszczędności

Sprawdź ile czasu możesz zaoszczędzić stosując metodę bezwzrokową. Odpowiedz na kilka pytań w celu określenia obecnej prędkości pisania, a następnie porównaj z wynikami jakie możesz osiągnąć po ukończeniu całości kursu.

 • Podaj średnią ilość minut poświęcanych dziennie na pisanie na klawiaturze?
 • Podaj swoją aktualną prędkość pisania w znakach na minutę (jeśli jej nie znasz przejdź nasz test » )
 • Podaj swoją docelową prędkość pisania w znakach na minutę

Gdybyś pisał 300 znaków na minutę (typowa prędkość do osiągnięcia przez wszystkich),
to zamiast 135 minut poświęcałbyś tylko 61 minut i nie tracił 74 minut


Rozpocznij Kurs, i dowiedz się więcej.exit

Zaloguj się


Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło »


 
 
 

exit

Zaloguj się


Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło »


 
 
 

Nie posiadasz jeszcze konta na piskle.pl?

Zarejestruj się za DARMO już teraz!

 • Śledź swoje postępy
 • Porównuj swoje wyniki z pozostałymi użytkownikami
  na Tablicy Rekordów
 • Dostosuj kurs do swoich potrzeb
 • Korzystaj z pozostałych funkcji dostępnych dla użytkowników zarejestrowanych

Zarejestruj się już teraz »

Pomiń rejestrację – zacznij kurs z ograniczeniami »


Statystyki

Czas trwania:

Szybkosc pisania: zn/min

Bezbłędność: %

Liczba błędów:


 
exit

Zakończyłeś lekcje!


Udostępnij wyniki


exit